Malování pokoje — nechte si poradit od profesionálů

Prostředí, ve kterém žijete, ovlivňuje značným způsobem Vaši náladu. Pokud se Váš pokoj maloval naposledy ještě za dob Československa, barvy jsou zašlé, špinavé, loupou se, nebo máte prostě jen pokoj vymalovaný nevhodnou barvou, můžete mít větší sklony k negativní náladě, depresím a nebudete se ve vlastním pokoji cítit příliš dobře. A kde jinde by se měl člověk cítit dobře, než v jeho vlastním pokoji?

malování malířské práce

Nechte si poradit od profesionálů z firmy Stěhování GMS Praha, jak správně pokoj vymalovat, abyste nemuseli za pár měsíců nebo dokonce týdnů malovat znovu. Přidáme cenné tipy pro rodiče malých umělců, majitele domácích mazlíčků a doporučíme barvy do koupelny nebo jiných vlhkých prostor.

 

Nepodcenit přípravu znamená ušetřit spoustu času později!

Ještě než se pustíte do samotného malování, je potřeba provést určité přípravné práce. Čas, který Vás příprava na začátku bude stát je zanedbatelný oproti tomu, jak velmi nepříjemně se Vám může protáhnout samotné malování, pokud se na něj řádně nepřipravíte. Nábytek, který je přistavený ke zdi doporučujeme odsunout, je-li to ve Vašich silách, abyste mohli vymalovat také za tímto nábytkem. Pokud je pro Vás nábytek příliš těžký, buďto se můžete rozhodnout jej nechat na svém místě a prostě za ním vymalováno nebude nebo si můžete na pomoc pozvat firmu, která se malováním zabývá — třeba právě Stěhování GMS Praha.

Pokud se rozhodnete pro první možnost, počítejte s tím, že se Vám může šeredně vymstít ve chvíli, kdy se posléze rozhodnete nábytek vyměnit, nebo jen kousek posunout. Stačí, že se rozhodnete posunout skříň o 2 centimetry doprava a objeví se Vám kolem ní ošklivý rám staré, špinavé a vybledlé barvy. Pamatujte, že domalovávat tyto části posléze jde vždy mnohem hůře, než když se rozhodnete udělat tuto práci rovnou, v rámci kompletního malování.

Pokud se rozhodnete pro druhou možnost, tedy pozvat si na pomoc firmu Stěhování GMS Praha, nemůžete šlápnout vedle. Nábytek Vám odsuneme a vymalujeme Vám pokoj úplně celý. Žádné polovičaté malování, které by se Vám mohlo brzy nemile vymstít. Jakmile barva zaschne, přisuneme Vám nábytek zase zpět na své místo.

 

Co zvládnete odnést, odneste

Drobnější nábytek nebo věci doporučujeme přenést úplně do jiné místnosti. Zaprvé se Vám tím uvolní manipulační prostor, zadruhé předejdete tomu, že se Vám tyto věci během malování zašpiní a Vy pak budete hodiny bojovat s tím, abyste zaschlou barvu z těchto věcí sundali. Pokud bude potřeba škrábat, bude se v místnosti také hodně prášit.

 

Co neodnesete, přikryjte

Větší nábytek budete do vedlejší místnosti, zvláště pokud jste sami a malujete si svépomocí, stěhovat jen těžko. A asi by to ani nedávalo příliš smysl. Mnohem rozumnější bude v tomto případě nábytek přikrýt a to nejlépe igelitovou plachtou, která se přímo k tomuto účelu prodává v kutilských obchodech. Nábytek důkladně zabalte a plachtu ideálně něčím zatižte nebo úplně nejlíp přilepte třeba lepící páskou. Nezapomeňte přelepit také vypínače, zásuvky, futra ap., abyste předešli jejich ušpinění a nutnosti je posléze čistit.

 

Škrábat, či neškrábat — to je oč tu běží

Pokud se chcete vyhnout nepříjemnostem, rozhodně byste měli zvážit, zda nebudete stěnu nejprve škrábat. Škrábání staré barvy je mimořádně otravná a nepříjemná činnost, ale pořád je to menší zlo, než vymalovat pečlivě celý pokoj a už po pár týdnech být nešťastní z toho, že se Vám celý pokoj loupe a barva opadává. To, že by bylo vhodné před vymalováním oškrábat ze zdi starou barvu poznáte jednoduše tak, když namočeným válečkem přejedete několikrát po stěně. Pokud se Vám kusy předchozí barvy lepí na váleček, rozhodně stěnu nejprve oškrábejte.

Škrábat budete také v případě, že přecházíte na jinou barvu, než je ta předchozí a to zejména pak, pokud přecházíte na barvu světlejší. Pokud máte na stěně mastné fleky, i ty bude nezbytné seškrábat. Když už budete škrábat mastný kus stěny, rozhodně seškrábejte danou stěnu celou.

 

Jak na škrábání barvy

Navlhčete přiměřený kus stěny, nechte vodu chvíli působit a poté škrabkou nebo špachtlí začněte škrábat barvu ze stěny.

 


Netroufnete si, nebo se Vám prostě jen nechce? To není žádná ostuda! Zadejte si u nás nezávaznou poptávku a my Vám poradíme a pomůžeme!


 

Poslední bod přípravy — penetrace

Penetrací zpevníte podklad a zajistíte jeho vyšší savost a přilnavost. Pokud si chcete být jistí kvalitou vymalování, vždy použijte penetraci. Pokud máte ve zdi praskliny, budete potřebovat tzv. hloubkovou penetraci. Pro penetraci platí, že lepší jsou 2 vrstvy, než-li jen jedna a to zejména tehdy, pokud je míra opotřebení podkladu vyšší.

 

Jak vybrat barvu

Je vhodné spočítat si, kolik metrů čtverečních budete potřebovat barvou pokrýt (alespoň přibližně). Následně pak v obchodě vyberte správné množství barvy. Pokud se rozhodujete mezi menším a větším balením, vezměte raději to větší. Pokud máte doma malé umělce, kteří raději než na papír malují na stěnu, nebo do místností, kde se předpokládá, že by se stěna mohla snadno ušpinit, rozhodně se vyplatí investovat do omyvatelných barev, které můžete po zašpinění normálně umýt a nebudete muset pokaždé znovu malovat. Omyvatelné barvy oceníte také pokud se Vám doma prohání čtyřnohý miláček. Do vlhkých prostor, jako je třeba koupelna zase doporučujeme použít barvy vysloveně určené do vlhkých prostor.

 

Hurá, jde se malovat!

Nechte penetraci uschnout a poté se můžete konečně pustit do malování. Začít byste měli stropem, následně rohy a poté rámy oken, spolu s okolím zásuvek a dveří. Na rámy a prostory kolem různých objektů se lépe než váleček hodí štětec.

Jakmile jste hotovi s první vrstvou, nechejte barvu zaschnout a poté zhodnoťte, zda je či není třeba aplikovat druhou vrstvu. Tuto druhou vrstvu nanášejte vždy teprve po dokonalém zaschnutí předchozí vrstvy!

 

Není ostuda pozvat si na malování pokoje firmu!

Malování se tváří jako jednoduchý úkol, který by mohl a měl každý zvládnout sám. Ve skutečnosti, pokud chcete vymalovat opravdu dobře, je to fuška. Proto není divu, že si čím dál více lidí na tuto práci objednává profesionály. Ušetří si tak obrovské množství času, energie a starostí a mají jistotu, že výsledek bude perfektní.

Při přemýšlení, zda se Vám vyplatí objednat malování od firmy, zvažte především časovou náročnost úkonu. Pokud si budete malovat sami, s největší pravděpodobností si na to budete potřebovat vyhradit několik dní. Pokud budete malovat větší byt nebo dokonce rodinný dům, počítejte spíše týden. Během tohoto času se nebudete moci věnovat své rodině a svým koníčkům. Budete si asi muset vzít v práci dovolenou, pokud tedy neplánujete malovat každý den večer po práci, což je zaprvé velmi náročné a zadruhé Vám malování bude trvat o to déle. Spočítejte si, kolik peněz byste za tu dobu mohli vydělat a to ani nemluvíme o tom, že svou dovolenou, které máte jen omezené množství, byste asi raději trávili nějakou příjemnější aktivitou. Profesionální firma Vám zvládne vymalovat za zlomek času, který byste k tomu potřebovali Vy a ještě to budete mít bez práce.

Pokud zvažujete, že byste si nechali vymalovat profesionální firmou, neváhejte nám zavolat na číslo 702 994 321 nebo napsat na email info@stehovanigms.cz a poraďte se s námi, jak postupovat právě ve Vašem případě. Využít můžete také poptávkového formuláře. Rádi Vám s malováním pomůžeme!